Wnętrza w stylu rustykalnym

Mamy takie marzenie, by urządzić nas dom w stylu rustykalnym? Zróbmy to! Ie jest to wcale takie trudne zadanie. Wystarczy nieco ruszyć głową, by już po kilku przemianach stworzyć wnętrza pełne prostoty, ciepła i swojskości. Jak tego dokonać?

 

Jak przygotować kuchnię?

Przede wszystkim należy postawić na prostotę. To kluczowa sprawa w tym stylu. Wystarczy zainwestować w proste drewniane meble. Jeśli do tego będą one posiadały ślady użytkowania, wzrośnie autentyczność wnętrza. Do tego bielone ściany w całej kuchni i przedmioty rodem z cepelii. W stylu rustykalnym blat kuchenny powinien być wykonany z drewna. Jeśli nieopodal umieścimy starą lampę, nadamy całości także świetny efekt wizualny. Warto także pomyśleć o zawieszeniu nad blatem kilku dzbanków i garnuszków, które dodadzą wnętrzu charakteru i sprawią, że będziemy czuli się tam jeszcze bardziej swojsko.

 

Salon w stylu rustykalnym

Tutaj również stawiamy na prostotę. Warto pomyśleć o kanapie z obiciem lnianym lub filcowym. Jeśli natomiast nie chcemy całkowicie podawać się duchowi rustykalizmu, możemy połączyć go z nowoczesnością w postaci sofy obitej inną tkaniną naturalną. Zamiast stolika zastosujmy skrzynię lub nieużywane palety. Przemalujmy je na biało lub w inną pastelową barwę i ustawmy na środku przed kanapą. Nie odnawiajmy także zdobytych starych mebli. Niech będą naturalne i unikatowe. Jeśli tylko mamy takie życzenie, wprowadźmy do całości kilka akcentów szydełkowych, jak narzuty i serwety. Wiejskość i sielanka zapanuje na każdym kroku, dzięki czemu odprężymy się i poczujemy jak na prawdziwej wsi dawnych lat.

2 Komentarze

  1. To naprawdę piękne. Wystrój wnętrz w takim charakterze uspokaja mnie i napawa pozytywną energią.

  2. Zawsze marzyłam o takim wystroju. Póki co tylko mój salon tak wygląda. Niedługo zabiorę się za kuchnię.

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych


*