Kuchnia w stylu włoskim

Kuchnia w stylu włoskim. Czyż nie brzmi to znakomicie? Mimo iż jest to styl jeszcze dosyć mało popularny, to jednak małymi krokami zaczynamy się do niego przekonywać. Styl ten opiera się na połączeniu eleganckiej nowoczesności z pewnym rodzajem minimalizmu. Kuchnia dzięki temu wygląda nie tylko oryginalnie, ale i przytulnie.

Skąd wziął się styl włoski?

Gdzie tak właściwie dopatrywać się początków stylu włoskiego? Najlepiej zacząć już od wojny, kiedy z powodu wielu przeciwności losu i konfliktów Włosi rozpoczęli poszukiwania czegoś oryginalnego, dzięki czemu mogliby się odróżnić na tle pozostałych narodowości. Wtedy właśnie swoje działania rozpoczęli włoscy projektanci. Zaczęli łączyć nowoczesność z przeszłością, a skutkiem tego była ta niepowtarzalna architektura, która stanowi określenie stylu włoskiego.

Kuchnia we włoskim stylu

Włoska kuchnia to zazwyczaj przestronne, duże pomieszczenie, które łączy się z salonem. Wtedy osoby, które właśnie przygotowują posiłki, nie muszą odcinać się od pozostałej rodziny. Na środku kuchni umieszczony jest stół z krzesłami i miękkich obiciach. Włosi nigdy ie oszczędzają także na sprzęcie kuchennym. Uwielbiają celebrować chwilę posiłku, dlatego jest to dla nich czas święty, który potrzebuje odpowiedniej oprawy. We włoskiej kuchni nie może także zabraknąć dodatkowych akcesoriów, jak na przykład korkociągu do pysznego wina do obiadu, czy ekspresu do kawy, w którym przygotujemy mocne na początek dnia espresso. Właśnie takie detale świadczą o tym, że znajdujemy się w kuchni o włoskiej stylizacji.

2 Komentarze

  1. Lubie takie rozwiązania. Styl ten bardzo mi odpowiada.

  2. Styl włoski.. Pyszne jedzenie, makarony i mocna kawa.. To coś dla mnie.

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych


*