Jak udekorować ścianę w domu?

Marzenie pięknego domu tętniącego życiem z pewnością pojawiało się w głowie niejednej osoby. Jeżeli tylko nie ograniczamy się finansowo i nie mamy żadnych innych zobowiązań pod tym względem, dlaczego by nie stworzyć również u siebie idealnej dekoracji ściennej? Jest tyle możliwości i pomysłów, że pusta ściana może stanowić nie tylko dekor, ale także spełniać funkcje użytkowe. Jak tego dokonać?

 

Regał

Być może brzmi to banalnie, jednak tak nie jest. Dlaczego by nie stworzyć regału, który zajmowałby idealnie całą ścianę lub nawet byłby w nią wbudowany? Być może warto z pomocą płyt gipsowych stworzyć niesamowity regał, w którym znajdzie się miejsce na każdy przedmiot, w tym książki, czy dobre wino. To naprawdę jest możliwe, a nawet niewielkim kosztem.

 

Płytki lustrzane

 

Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z płytek lustrzanych. Występują one w wielu kolorach i wzorach, a ich atutem jest to, że ze względu na swoją połyskliwą powierzchnię odbijają wiele światła. Nasze wnętrza zostaną niebanalnie ozdobione, a do tego optycznie będą sprawiały wrażenie znacznie większych. Cała ściana w kafelkach? Będzie wyglądać świetnie.

 

Panele szklane

Cała ściana z pięknym widokiem? To świetne rozwiązanie. Panele szklane potrafią nadać wnętrzu niesamowitego charakteru, a same w sobie dzięki specjalnym technikom nadruku nadają nieziemską głębię i pozwalają przenieść się w świat z bajki. Nadrukiem może być dowolna grafika, nawet rodzinne zdjęcie lub ulubiona panorama. Mamy w tym zakresie duże pole do popisu.

2 Komentarze

  1. W moim salonie połowę ściany pokrywa właśnie taki szklany panel z wieżą Eiffel’a. Widok zapiera dech w piersiach.

  2. Z płyt regipsowych stworzyłem półki o rożnych rozmiarach i rozmieszczeniu na całej ścianie. Nie musiałem ustawiać kupionego regału. Kompozycję stworzyłem sam.

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych


*