Jak stworzyć dom bezpieczny dla naszych dzieci?

Ile razy było tak, że własnym dzieciom powtarzaliśmy, czego nie wolno im robić z powodu niebezpieczeństwa, jakie się za tym kryło? To tylko potwierdza fakt, że nie zawsze nasz dom jest przystosowany do naszych pociech. Jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych dzieci, dlatego warto zadbać o odpowiednie udogodnienia, dzięki którym nic się im nie stanie.

Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo?

Przede wszystkim mowa tutaj o barierkach na schody. Jeśli w naszym domu takowe się znajdują, jest to niezbędny element wyposażenia. Małe dzieci uwielbiają wspinać się bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Taka barierka pozwoli powstrzymać je przed tym nieprzemyślanym krokiem. Drugim użytecznym elementem są maty antypoślizgowe do łazienki. Dzieci często podczas kąpieli biegają , wstają z wanny, nie mogą usiedzieć na miejscu. Wystarczy chwila, by się poślizgnęły. Dzięki takiej macie nic się nie wydarzy.

Gniazdka elektrycznego

Gniazdka kuszą w szczególności. Niejedno dziecko z pewnością próbowało włożyć do niż łyżeczkę, czy palec. Porażenie prądem jest więc naprawdę realnym zagrożeniem. Pilnowanie dziecka na każdym kroku nie jest możliwe. W takiej sytuacji wystarczy moment nieuwagi. Najlepiej będzie wyposażyć się w takie modele gniazdek, w których znajduje się przysłona na tory prądowe. Dzieci nie mogą wtedy zostać porażone prądem, ponieważ żadnych małych przedmiotów nie będą w stanie włożyć do gniazdka. Nie przeciśnie się nawet długopis lub inna zabawka. Dopiero podczas wkładania wtyczki do gniazdka, osłona uchyla się.

2 Komentarze

  1. Dzieci rzeczywiście potrafią być wszędzie. Nie można mieć na nich oka przez cały czas. Takie zabezpieczenia są niezbędne.

  2. Bez osłony na gniazdka się nie obejdzie. Szczególnie z tego powodu, że montuje się je znacznie niżej, niż kiedyś.

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych


*