Kuchnia z salonem w mieszkaniu? To możliwe!

Chyba nie ma takiej osoby, która nie narzekałaby na zawsze zbyt mały metraż w swoim mieszkaniu. Nie ma jednak co się załamywać na samym początku. Czasem wystarczy otworzyć się na nowe możliwości, poszukać inspiracji, a być może trafimy na całkiem oryginalne, nowoczesne i nieszablonowe rozwiązanie, dzięki któremu nasza kuchnia i salon będą świetnie się prezentować.

 

Jak połączyć pomieszczenia?

Istnieje kilka możliwości połączenia kuchni z salonem. Można stworzyć na przykład projekt, w których będziemy egzekwować kuchnie otwartą na salon. Wtedy połączymy te dwa pomieszczenia i zyskamy na dodatkowej przestrzeni oraz przestronności. Żeby to zrobić, najczęściej wystarczy pomyśleć o pozbyciu się ścianki działowej. Trzeba jednak mieć pewność, że nie jest to ściana nośna, ponieważ takiej nie wolno naruszać. Zanim cokolwiek zaczniemy wyburzać, pamiętajmy o konieczności powiadomienia o tym administracji naszego budynku. Drugą opcją jest wyburzenie tylko części ściany lub postawienie niewielkiej ścianki działowej. Delikatnie oddzielimy w ten sposób wnętrza, ale naturalnie wpadające światło wciąż będzie powiększać wnętrze. Jednocześnie kuchnia i salon będą sprawiały wrażenie połączonych, ale i nieco oddzielonych.

 

Jak urządzać otwartą kuchnię i salon?

Z pewnością podczas planowania mieszkania z otwartą kuchnią i salonem, należy najpierw pomyśleć o lepszym sprzęcie AGD, by nie sprawiał od dodatkowego hałasu. Ważne jest także zainwestowanie w okap, który nie tylko będzie w miarę cichy, ale i wydajny, ponieważ wszystkie zapachy kuchenne podczas gotowania będą rozchodziły się po całym mieszkaniu.

2 Komentarze

  1. Lubię otwarte przestrzenie. Można naprawdę świetnie połączyć salon i kuchnię.

  2. Też zdecydowałam się na otwartą kuchnię. Widzimy się z rodziną przez cały czas i możemy wspólnie dyskutować, zamiast przekrzykiwać się z pokoju do pokoju.

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych


*