Jak wybrać włącznik do stylu naszego wnętrza?

W zależności od tego, w jakim stylu zostało zaprojektowane nasze wnętrze, kolejno wybiera się do niego wszystkie dodatki, by prezentowało się jako spójna, aczkolwiek ciekawa całość. Ważne, by oczywiście postawić na pewne interesujące rozwiązania, które będą stanowiły interesujący akcent, niemniej jednak nie można przesadzać, by nie stworzyć sobie pstrokatego, kompletnie niespójnego charakteru. Nikt przecież nie połączy ze sobą elementów nowoczesności wraz z detalami stylu wiktoriańskiego, czy angielskiego. Jak zatem dobrać ten mały element, którym jest włącznik?

 

Kolor włącznika

Gniazdka w każdym wnętrzu spełniają się nie tylko jako elementy użytkowe, ale także dekoracyjne. Inne rozwiązania zastosujemy w pokoju dziecięcym, a inne w salonie. Jeżeli odpowiednio ich nie dobierzemy, będą one  zaburzały cały odbiór pomieszczenia i zniszczą harmonię, która mogłaby w nim przecież panować przez cały czas. Coraz więcej osób odchodzi od montażu takich samych gniazdek w całym domu. Lepiej dopasować je do określonego wnętrza. Najlepiej, jeśli barwa włącznika będzie zbliżona do koloru ścian. Jeśli natomiast chcemy postawić na odważniejsze rozwiązania, możemy wybrać całkowicie odmienny włącznik, nie tylko pod względem koloru, ale i kształtu. Wiele z nich jest wyposażanych w niewielkie detale ozdobne, dzięki którym zwykłe gniazdko nabiera niepowtarzalnego charakteru.

 

Nowoczesne wnętrza – jaki włącznik będzie w nich pasował?

Jeżeli nasze wnętrze jest nowoczesne, w takich pomieszczeniach coraz więcej stawia się na minimalizm. Jeśli pragniemy dodać wnętrzu charakteru, można postawić na designerskie rozwiązania, którymi są gniazdka z hartowanego szkła, czy betonu strukturalnego. Niektóre gniazdka mają także ciekawe nadruki, dzięki czemu odwraca się uwagę od gniazdka jako elementu użytkowego, a przyciąga się wzrok do niego jako detalu dekoracyjnego. Możliwości jest wiele. Wystarczy się rozejrzeć.

2 Komentarze

  1. Nigdy nie pomyślałabym o gniazdku jako elemencie dekoracyjnym. Muszę poszukać jakichś ciekawych na swój użytek.

  2. U moich rodziców już dawno wprowadzono takie gniazdka. Dlatego polecam to rozwiązanie.

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych


*